top of page

On Derin Ayak İzi


Bence bu güzel kitap, kişisel gelişim kitabı okuduğunuzu fark ederek roman okuma hali…

Kitap 2020 yılında başlıyor… Wen Bao Zhu ünlü bir tarikat lideri. Wen Bao Zhu nun 4 ay içinde hayatına tesadüfen giren 5 karakterin hikayesini okuyorsunuz bu kitapta. Kitabı okurken alttan alta kişisel gelişim mesajlarını alıyorsunuz ama rahatsız olmuyorsunuz.

Kitabı alıp okumanızı öneriyorum, oldukça kalın bir kitap, toplamda 518 sayfa ama sizi sıkmadan gayet keyifle okunabilir.

Kitapta yer alan, Wen Bao Zhu ya ait (hayali bir karakter olması sebebiyle aslında yazarın ) bazı cümleleri paylaşıyorum. Çok daha fazlası On Derin Ayak İzi kitabında…

  • Beni mutlu kılabilecek şeylerin uzaklarda bir yerde olduğunu varsayarak hayatımı zorlaştırdım. Asıl zor olan, bazı şeylerin burnumun ucunda olabileceğini kabul edebilmekmiş.

  • Hiçbirimiz yüzde yüz iyi veya kötü olamayacağımıza göre, hepimiz duruma göre iyileşme ve kötüleşme potansiyeline sahibiz. İyilikle kötülüğün göreceli bir kavram olması bu yüzdendir belki de…

  • En ağır bedellerin gelişim yolculuğunun olgunlaşma evresinde ödendiğini öğrendim. Bunu son dakika golü olarak algılayıp pes etmek yerine, ödemeyi biran evvel yapabileceğim bir yer aradım.

  • Hayatla ilgili her şeyi bilmek için değil, bilinmeyene teslim olabilmek için yaşıyorum.

  • Henüz ifşa olmamış meçhul bir gelecek için gözümle görebildiğim bugünü harcamamayı öğrendim.

  • Hayatta madem iyiyle kötünün, kolayla zorun ya da acıyla tatlının bir dengede olması gerekiyorsa, o zaman her yolculuğun sonunda hesap çizelgesi sıfırı gösterecek.

Sevgilerimle,

Gonca Ergün


bottom of page